Пособие для коррупционера или как обойти ProZorro

Политика в мире и Украине, события, новости, мнения

Модератор: azov

Ответить
admin
Site Admin
Сообщения: 3601
Зарегистрирован: Вс июл 17, 2005 8:55 pm
Репутация: 0
Откуда: Геническ
Gender:
Контактная информация:

Пособие для коррупционера или как обойти ProZorro

Сообщение admin » Пн ноя 12, 2018 5:02 pm

76676767.jpg
Пам'ятка корупціонеру, або Топ-25 способів обходу ProZorro

Чиновників і наближених до них бізнесменів засмучують незручності, які виникли після введення ProZorro. Низка практичних порад допоможе казнокрадам-замовникам і постачальникам вижити в цих непростих умовах.
Держслужбовців, задіяних в процесі держзакупівель, сьогодні, за словами заступника міністра економіки Максима Нефьодова, близько 200 тис осіб.

Немаленька армія, правда? Це в 5,5 разу більше за населення Ліхтенштейну. Тільки у них ВВП на душу населення 25 тис дол, а в Україні у 12 разів менше.

Однак українських чиновників засмучує не цей факт, а ті незручності, які з'явилися після обов'язкового введення ProZorro. Як, втім, і їх звичних постачальників, з якими вони раніше взаємовигідно працювали.
1. Змінюйте ціни в бік підвищення, почекавши якийсь час після аукціону та підписання контракту. Законом дозволено. Звичайно, цієї нахабної схеми поки що побоюються, адже підвищення потрібно обґрунтувати і поставити підписи.

Багато хто цього не любить, адже все написане — це речові докази, які згодом можна перевірити. Однак все одно кожна шоста процедура закупівлі з часом піддається підвищенню цін, і це не суперечить закону "Про публічні закупівлі".

Це призводить або до прямих збитків держбюджету, коли ціна закупівлі може виявитися вищою за ринкову, або до недобросовісної конкуренції, коли постачальник, заздалегідь домовившись із замовником про майбутнє підвищення, дає на аукціоні свідомо найнижчу ціну, вибиваючи цим інших претендентів.

2. Навмисне завищуйте в тендерних умовах граничний термін оплати з одним коротким словом із двох букв — "до". Це дозволяє "своїм" заплатити хоч на наступний день, а з "чужими" не розплачуватися хоч півроку.

Приклад — UA-2017-08-28-000836-a. Замовник, ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", у проекті договору в розділі "Порядок здійснення оплати" вказує умови, які істотно (штучно) звужують коло учасників.

У проекті договору цей пункт написаний так: "Покупець здійснює оплату отриманої партії товару за фактом його поставки протягом 180-ти календарних днів".

3. Свідомо занижуйте до нереальних терміни поставки продукції. Якщо потрібно обмундирування, напишіть термін поставки: "Від 15 днів з моменту заявки".

Все, на тендер прийдуть тільки ті, хто заздалегідь домовився із замовником, має сировину або готову продукцію у себе на складі. Якщо не має, то написано хитро — від 15 днів. Тобто "своїм" можуть дати заявку за пару місяців, а непроханого гостя попросять поставити відразу і "розведуть" на штраф, щоб більше не ліз.
Все 25 советов смотрите по ссылке
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Ответить